2045/120
Tysk dørklokke af malm, støbt med ordsprog “Solange leben Frieden”, ophæng af støbejern. 19. årh. Ophæng L. 52. D. 24.
Greb mangler. Skruer til ophæng mangler. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 2. november 2020
Vurdering
Hammerslag