2008/​135

Lille pudderdåse af sterlingsølv, låg prydet med grøn translucid emalje på guillocheret grund, indvendig forgyldt. Engelske importstempler for H.C. Freeman Ltd, 1911. L. 6 cm. B. 4,5 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre ridser på emaljen.

Ældre malerier, møbler og varia, 17. februar 2020

Vur­dering

2.000 DKK

Hammerslag

1.000 DKK

1.000 DKK