2442/​52

Fritz Syberg (f. Faaborg 1862, d. Kerteminde 1939)

Landskab med udsigt til en mindre vandhul. Sign. monogram. Tusch og akvarel på papir. Lysmål 47×62.

Undersøgt i ramme. Papiret er let gulnet.

I Aarhus
Vur­dering

4.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

23 bud

924630 6.000 DKK
1121355 (Autobud) 5.500 DKK
924630 5.000 DKK
1121355 (Autobud) 4.800 DKK
1054176 4.600 DKK
1121355 (Autobud) 4.400 DKK
1054176 4.200 DKK
1121355 (Autobud) 4.000 DKK
1054176 3.800 DKK
1121355 (Autobud) 3.600 DKK
1054176 3.400 DKK
1121355 (Autobud) 3.200 DKK
1054176 3.000 DKK
1121355 2.900 DKK
1054176 2.800 DKK
924630 2.700 DKK
871245 2.600 DKK
924630 2.500 DKK
1054176 2.400 DKK
924630 2.300 DKK
871245 2.200 DKK
924630 2.100 DKK
871245 2.000 DKK