12103/206
Peder Brøndum Sørensen (f. Ålborg 1931, Nordjylland/Vestkysten,1950-)
“Figur i blåt ved huse”. Sign. verso Peder Brøndum Sørensen 1972. Olie på lærred. Rammemål 42×52.
Kunst, antikviteter & design, 21. januar 2021
Vurdering
Hammerslag