Michael Kvium (f. Horsens 1955)
“Fruits”. Sign. Kvium 06, 14/95. Litografi i farver. Bladstørrelse 77×118
Litteratur: “Michael Kvium. Det trykgrafiske værk 1979–2006”, nr. EC 175. Proveniens: Galleri Franz Pedersen, Horsens.
Malerier, grafik, fotografier, 7. marts 2018