2416/278
Dansk mælkefad af blåt glas, halvkugleformet med omlagt rand på flad fod. Ca. 1900. H. 6. Diam. 19.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser indvendigt.
Ældre malerier, møbler og varia, 15. april 2024
Vurdering
Hammerslag