2436/140
Bakkebord med bakke af patineret messing, stel af gråmalet træ. Cirka 1900. H. 56,5. B. 49. L. 67.
Brugsslitage. Ridser og mærker. Repareret. Senere stel med lettere løse samlinger.
Vurdering