2448/​252

Thai buddha af forgyldt bronze. Stående - 'skillende vandene' - på trone, forgyldt og delvis bemalet. 18. årh. H. 44/62 cm.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Fremstår uden 'flamme'.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

6.000 DKK

10 bud

911575 (Autobud) 6.000 DKK
912436 5.500 DKK
911575 4.600 DKK
878990 (Autobud) 4.400 DKK
911575 4.200 DKK
878990 (Autobud) 3.800 DKK
1170436 3.600 DKK
878990 3.400 DKK
911575 3.200 DKK
29824 3.000 DKK