2048/666
Dansk møbeldesign
Sofabord af teak, underliggende hylde med sjeneflet. 1960erne. H. 53,5. L. 150. B. 52.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Vandskjolder. Falmet.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
25 bud