Tysk maler, 19. årh.
Interiør med ildsted. Usigneret. Betegnet F. Hildebrandt Nachlass. (Dødsbo). Olie på papir på lærred. 33×43.
Stempel fra kunstnerens dødsbo: F. Hildebrandt Nachlass.
Mindre krakeleringer og enkelte mindre reparationer. Enkelte minimale afskalninger. Minor bulging in right side.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. maj 2021