2132/275
En samling på fire masker. Bambara og Dogon stil. H. 44–50 cm. (4)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021
Vurdering
Hammerslag
18 bud