2132/​275

En samling på fire masker. Bambara og Dogon stil. H. 44–50 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 kr

Hammerslag

3.600 kr

18 bud

3.600 kr
3.400 kr
(Autobud) 3.200 kr
3.200 kr
(Autobud) 3.000 kr
2.900 kr
(Autobud) 2.800 kr
2.700 kr
2.600 kr
(Autobud) 2.500 kr
2.400 kr
(Autobud) 1.800 kr
1.750 kr
(Autobud) 1.700 kr
1.650 kr
(Autobud) 1.600 kr
1.550 kr
1.500 kr