2132/​275

En samling på fire masker. Bambara og Dogon stil. H. 44–50 cm. (4)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser, mærker og revner.

Ældre malerier, møbler og varia, 9. august 2021

Vur­dering

3.000–4.000 DKK

Hammerslag

3.600 DKK

18 bud

3.600 DKK
3.400 DKK
(Autobud) 3.200 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
2.600 DKK
(Autobud) 2.500 DKK
2.400 DKK
(Autobud) 1.800 DKK
1.750 DKK
(Autobud) 1.700 DKK
1.650 DKK
(Autobud) 1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK