2044/16
Ubekendt maler, 19. årh.
Model af rygvendt mand. Senere betegnet L. Morgari. Olie på lærred. 81,5×65.
Behov for let overfladerensning. Lærredet er dubleret. Krakeleringer samt afskalninger. Retoucheringer og reparationer.
Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag