2442/783
Svend Rathsack (f. Fredericia 1885, d. Frederiksberg 1941)
Ung pige med hejre. Sign. SR. Bronzestøberi mærke L. Rasmussen, København. Mørkpatineret bronze. 21,5×13×13.
Almindelig patina.
Vurdering
1017714 |