2312/​7071

Ere Ibeji, tre tvillingefigurer, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. H. 20,5–26. (3) UDGÅR!

Proveniens: Ex svensk privatsamling.

Tribal art, 20. marts 2023

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK