2312/7071
Ere Ibeji, tre tvillingefigurer, udskåret patineret træ. Yoruba, Nigeria. H. 20,5–26. (3) UDGÅR!
Proveniens: Ex svensk privatsamling.
Tribal art, 20. marts 2023
Vurdering
Hammerslag