2005/5
Vitrineskab af rødmalet og delvist forgyldt træ i kinesisk manér. Skabet 19. årh.s slutning, bemaling og forgyldning 20. årh. H. 230. B. 115. D. 44.
Senere bemaling og forgyldning. Brugs- og alderstegn. Nøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 27. januar 2020
Vurdering
Hammerslag