2014/1153
Vera Wang
Diamantring af 14 kt. guld prydet med tre ovalfacetslebne diamanter flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.00 ct. og to princess-cut safirer. Vægt ca. 5,5 g. B. ca. 8,5 mm. Str. ca. 53.
Signeret Vera Wang Centersten ca. 0.37 ct.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En mindre brillant fremstår med afslag.
Smykker, 1. april 2020
Vurdering
Hammerslag