2014/​1153

Vera Wang

Diamantring af 14 kt. guld prydet med tre ovalfacetslebne diamanter flankeret af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 1.00 ct. og to princess-cut safirer. Vægt ca. 5,5 g. B. ca. 8,5 mm. Str. ca. 53.

Signeret Vera Wang Centersten ca. 0.37 ct.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. En mindre brillant fremstår med afslag.

Smykker, 1. april 2020

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

5.000 DKK

5.000 DKK
4.800 DKK
4.600 DKK
4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK