2220/503
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Marklandskab. Sign. OH 51. Olie på lærred. 39×61.
Krakeleringer. Behov for let overfladerensning.
Moderne kunst og design, 17. maj 2022
Vurdering
Hammerslag
19 bud