2414/​956

Dansk design

Justérbar bordlampe og væglampe af messing, rød- og sortlakeret metal. 1950–60'erne. H. 30 og 25. L. 52. (2)

Brugsslitage. Ridser og mærker. Væglampe med bule og manglende skærm. Der garanteres ikke for funktionaliteten.

Moderne kunst og design, 2. april 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag