1739/565
Tysk design
Et par lysekroner af forsølvet metal, monteret med prismer, hver med 12 lysarme. 1960'erne. H. 90. Diam. 58. (2)
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Moderne kunst og design, 26. september 2017
Kategori
Vurdering
Hammerslag
Ikke solgt