1344/695
Lise Honoré (f. København 1940)
“Knibtang- modelform NC 43”. Sign. på bagsiden Lise Honoré 81. Trærelief. 50×55.
Proveniens: Dahlmann Olsens samling, Dragør. Udstillet: Kunsthallen Nikolaj, 1981–82, kat nr. 54
Moderne kunst og design, 29. oktober 2013
Vurdering
Hammerslag
13 bud