1850/7
Jørgen Roed (f. Ringsted 1808, d. København 1888)
Apostlen Peter. Usigneret. Olie på plade. 29×23.
Krakeleringer.
Ældre malerier og møbler, 10. december 2018
Vurdering
Hammerslag