Paul Fischer (f. København 1860, d. Gentofte 1934)
“Blomstersælgere ved Dr. Louises Bro”. Sign. Paul Fischer. Olie på lærred. 57×74.
Proveniens: Paul Fischers dødsboauktion, Winkel & Magnussen 156, 1934 nr. 119. Bruun Rasmussen auktion 815, 2010 nr. 17.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier, 9. juni 2020