2427/​246

Buddha af forgyldt bronze, siddende i mediterende stilling, hænderne i dhyana. Thailand 19. årh. Monteret på base af træ. H. 33/36 cm.

Aldersrelaterede spor.

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag