1412/152
Lina von Perbandt (f. 1836, d. 1888)
Strandlandskab med robåd og hus i baggrunden. Sign. Lv Perbandt, 1875. Olie på lærred. 32,5×40.
Behov for let overfladerensning. Større krakeleringer. MIndre hul i lærred (top midte).
Ældre malerier og møbler, 17. marts 2014
Vurdering
Hammerslag
17 bud