2434/707
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Oval jardiniere af poleret tin med kanelleret reliefdekor. Stemplet monogram Just A., Danmark. Dessin 1752. H. 11,4. B. 19. L. 31,7.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Kanter med nogle “hak”.
Vurdering
1091906 |