2120/165
Et par sydamerikanske stigbøjler af træ udskårede med maskaroner og ornamentik. 19. årh. H. ca. 18 cm. (2)
Proveniens: Erik Brandt.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Naturlige revner.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag