Jacob de Witt, tilskrevet (f. Amsterdam 1695, d. sst. 1754)
Trompe l'oeil af relief med putti, der bekranser hinanden med roser. Usigneret. Grisaille. Olie på lærred. 110×157. Uindrammet.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 801, 2009 nr. 197, afb. s. 160.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020