1323/187
Dansk renæssance langbord af egetræ, med sarg hvori skuffe samt udskårne ben med fodstykke. 17. årh. H. 78. L. 189. D. 76.
Senere plade, denne antagelig 19. årh.s slutning. Underdel med tydelige alderstegn, brugsslitage og småreparationer.
Ældre malerier og møbler, 3. juni 2013
Vurdering
Hammerslag
26 bud