2131/681
Frans Widerberg (f. Oslo 1934, d. sst. 2017)
Komposition. Sign. Fans Widerberg, 27/50. Litografi i farver. Lysmål 85×62.
Papiret er let gulnet. Toppen af bladet af enkelte tegn på montering med tape, her let fibertab.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag
19 bud