12137/137
Verner Panton (f. Gamtofte 1926, d. 1998)
“VP-Globe” reservedele. Bestående af inderskærm, to VP-40 skærme samt en VP-50 skærm. Desuden fire baldakiner. Udført hos Frandsen Lyskilde.
Stand
Brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Auktion
Kunst, antikviteter & design, 16. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|