1350/1
Peder Mønsted (f. Grenaa 1859, d. Fredensborg 1941)
Sommerdag ved Ouchy i Schweiz. Sign. P. Mønsted Ouchy 1887. Olie på lærred monteret på lærred. 25×42.
Enkelt retouchering. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier og møbler, 9. december 2013
Vurdering
Hammerslag