2050/​1127

Cartier

Turkis- og diamantring af 18 kt. guld og hvidguld prydet med cabochonslebet turkis omkranset af talrige brillantslebne diamanter på i alt ca. 0.55 ct. Str. ca. 47. Signeret Cartier. Serie nr. 79605. Vægt ca. 11,3 g. Cartier, New York, cirka 1954.

Original æske medfølger.

Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.

Smykker, 9. december 2020

Smykker ▸ Ringe

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag