Flap taske af sort quiltet læder med gyldne beslag, kædehank, CC drejelås, et rum med tre indvendige lommer og bordaux læderfor. H. 16 x B. 20 x D. 6 cm. 1991–1994.
Original dustbag og æske medfølger.
Fremstår med alders- og brugsslitage, men i god stand taget alderen i betragtning. Fremstår med nogle ridser på læder udvendigt, samt mindre slitage på hjørner. Strop er i god stand, fremstår med mindre slitage på hardware del. God stand indvendigt, har nogle ridser på indvendigt læder, primært under flap. Lommer er i god stand. Alle mål er cirkamål.
Fashion, 19. juni 2024