2034/178
To par lågkopper af porcelæn dekorerede i farver og guld med blomster samt fire udekorerede figurer. Den kongelige Porcelainsfabrik 18.-19. årh. Figur H. 9–10 cm. (6)
ene låg total overmalet og repareret, underkop revnet, med skår og reparation. Den ande kop med gren mangler på låg. Figurerne med mange defekter
Ældre malerier, møbler og varia (udskudt), 20. august 2020
Vurdering
Hammerslag
17 bud