1831/1654
Kinesisk skål af jade med montering af delvis forgyldt sølv i form af føniks og inskription. Stemplet mesterstempel samt 99,9. 20. årh. H. 4,5. Diam. 10.
Varia, 2. august 2018
Vurdering
Hammerslag