1613/567
Einar Wegener/Lili Elbe (f. Vejle 1882, d. Dresden 1931)
Motiv med Kronborg i baggrunden. Sign. Einar Wegener, 1912 (datering skjult bag rammen) Olie på plade. 21×26.
Moderne kunst og design, 29. marts 2016
Vurdering
Hammerslag
14 bud