2004/​216

To dejtrug af træ, pølsehorn og diverse husgeråd af delvis bemalet træ. 19. årh. Dejtrug L. 69 og 78. (8)

Dejtrug med ormehuller, erosion og revner i træet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 20. januar 2020

Vur­dering

1.000 DKK

Hammerslag

550 DKK

17 bud

550 DKK
(Autobud) 500 DKK
500 DKK
(Autobud) 480 DKK
460 DKK
(Autobud) 440 DKK
420 DKK
(Autobud) 400 DKK
380 DKK
(Autobud) 360 DKK
340 DKK
(Autobud) 320 DKK
300 DKK
280 DKK
270 DKK
260 DKK
250 DKK