C. A. Kølle (f. Strandby 1827, d. København 1872)
Udsigt fra Hellebæks kyst med Sverige i horisonten. Sign. monogram. Olie på lærred. 28×37.
Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 647, 1998 nr. 318.
Enkelte minimale krakeleringer og minimal retouchering ved nedre kant. Mindre let forrensede områder. Behov for let overfladerensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 28. september 2020