2023/201
Peter Hansen (f. Faaborg 1868, d. sst. 1928)
“Jægeren fra Sora". Sign. P. H. 1914. Olie på lærred monteret på lærred. 45,5×29.
Monteringshuller ved kanten. Mindre afskalninger, mest langs kanter. Behov for rensning.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. juni 2020
Vurdering
Hammerslag