2422/​529

Jean Robert Ipousteguy (f. Dun-sur-Meuse 1920, d. Paris 2006)

“Le main droite”, to delt. Sign. Ipousteguy 66. Bronzestøberimærke. Mørkpatineret bronze. 9×27×15. (2)

Proveniens: Galerie Birch, København.

Almindelig patina.

Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hammerslag