2048/1103
Bent Knudsen (f. Fredericia 1924, d. Kolding 1997)
Perle- og turkishalskæde af 14 kt. guld prydet med perler af turkis og kulturperler. L. 38,8 cm. Vægt ca. 51,5 g.
Proveniens: Tidligere i Anni og Bent Knudsens private eje.
Fremstår med mindre alders- og brugsslitage.
Smykker og Fashion, 25. november 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud