2103/​390

Edouard Manet, efter

“Baudelaire de Face” og “Le chat et les fleurs”. Usign. To raderinger monterede i passepartouts. Lysmål 10,8×8,5 og 20×16. Uindrammede. (2)

Papiret er gulnet.

Ældre malerier, møbler og varia, 18. januar 2021

Vur­dering

3.000 kr.

Hammerslag

2.100 kr.

(Autobud) 2.100 kr.
2.000 kr.
(Autobud) 1.850 kr.
1.800 kr.
(Autobud) 1.600 kr.
1.550 kr.
1.500 kr.