2004/​557

Poul Nørreklit

Fritstående reol med sider af klart plexiglas på aluminiumsfødder, to hylder og underskab af sortbejdset træ, gråmalede skydelåger med håndtag af forkromet metal, hylder i skab af glas. Udført hos Georg Petersens Møbelfabrik for Selectform, Farum. H. 210. B. 87. D. 28/38.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Overfladeridser og mærker.

Moderne kunst og design (udskudt), 23. januar 2020

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag