2026/6010
Dan Turèll (oversætter): Aspekt - socialistisk tidsskrift for politik og kultur. Nr 2, nov. 1968. Specialnummer om og af Ho Chi Minh. Med dedikation fra Dan Turèll til Jacob Ludvigsen: “This is to certify that this exemplaire de luxe is printed especially for Jacob Ludvigsen. Dan Turèll.” Med brugsspor. Vedlagt to privatfotos. 12×9 cm. (3)
Proveniens: Journalist og reklamemand Jacob Ludvigsen (1947–2017).
Auction
Jacob Ludvigsen's Turèll Collection, 23 June 2020
Category
Estimate
Sold
Price realised
15 bids
When | Bidder | Bid |
(Auto bid) | ||