Anton Thorenfeld (f. Svendborg 1839, d. København 1907)
“Fra Stranden ved Frederiksværk”. Sign. A. Thorenfeld 1898. Olie på lærred. 107×153.
Udstillet: Charlottenborg 1898 nr 424.
Konditionsrapport ved forespørgsel. Kontakt: fine-art@bruun-rasmussen.dk
Malerier og tegninger, 25. februar 2020