Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)
“Susanne”. Bestikdele af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. Vægt eksklusive dele med stål 550 g. (23)
Bestående af: 4 suppeeskeer L. 16,2., 5 middagsknive L. 22,2., 5 middagsgafler L. 18,4., 4 frokostknive L. 18,8., 5 frokostgafler L. 16,7.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker. Enkelte dele fremstår ubrugte og i plastikposer. Følgende dele med indgraveret monogram på skaft: 1 frokostkniv og 1 frokostgaffel.
891280 (Autobud) | ||
1083952 | ||
891280 (Autobud) | ||
1083952 | ||
891280 (Autobud) | ||
1083952 | ||
891280 |