2448/​591

Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)

“Susanne”. Bestikdele af sterlingsølv. Udført og stemplet hos Hans Hansen. Vægt eksklusive dele med stål 550 g. (23)

Bestående af: 4 suppeeskeer L. 16,2., 5 middagsknive L. 22,2., 5 middagsgafler L. 18,4., 4 frokostknive L. 18,8., 5 frokostgafler L. 16,7.

Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker. Enkelte dele fremstår ubrugte og i plastikposer. Følgende dele med indgraveret monogram på skaft: 1 frokostkniv og 1 frokostgaffel.

I Lyngby
Vur­dering

2.500 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

891280 (Autobud) 1.550 DKK
1083952 1.500 DKK
891280 (Autobud) 1.450 DKK
1083952 1.400 DKK
891280 (Autobud) 1.350 DKK
1083952 1.300 DKK
891280 1.250 DKK