2426/558
Lågskål af sterlingsølv, udvendigt smedet med prospekt over København. Udført og stemplet hos A. Michelsen, med årskode G9=1957. Vægt 213 g. H. 6,3. Diam. 8,6.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Enkelte buler.
Vurdering
Hammerslag
41 bud