2427/597
Karl Gustav Hansen (f. Kolding 1914, d. 2002)
Vandkande af sterlingsølv med hamret overflade. Buet hank beviklet med flet. Udført og stemplet hos Hans Hansen anno 1936. Vægt 450 gr. H. 15,2.
Almindelig brugspatina, herunder enkelte overfladeridser og mærker.
Vurdering
898292 | ||
920941 | ||
873649 | ||
817611 |