2049/70
Dansk maler, 19. årh.s begyndelse
Portræt af herre i elegant jakke, siddende i profil mod venstre. Usigneret. Oie på metal, ovalt, ramme med skilt af sølv. 10×8,5.
Behov for let overfladerensning. Enkelt retouchering. Overfladeridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 30. november 2020
Vurdering
Hammerslag